az-pzk - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

PŘÍSLUŠNÍCI AKTIVNÍ ZÁLOHY ABSOLVOVALI PRŮZKUMNÝ KURZ


Příslušníci průzkumných týmů 3. roty Aktivních záloh 102. Průzkumného praporu absolvovali v červnu ve Vojenském výcvikovém prostoru Libavá první fázi průzkumného kurzu pod vedením instruktorů Vojenské akademie Vyškov. Kurz byl zaměřen na osvojení základních dovedností spojených s orientací v terénu, skrytým pohybem v neznámém terénu a pozorování. Součástí odborné přípravy byl i intenzivní výcvik v sebeobraně a boji z blízka.
Po ukončení cvičení část příslušníků roty navštívila rodný dům Jana Kubiše v Dolních Vilémovicích a vzdala tak hold členům výsadků Anthropoid, Out Distance, Silver A, kteří položili své životy v nerovném boji s nacisty po úspěšném atentátu na R. Heydricha v roce 1942.

Members of 102. Reconnaissance Battalion active reserve company teams have taken part in the first phase of the Recon Course led by instructors from Military Academy Vyskov in Libava Military Training Area.
The aim of this phase was to deepen the basic skills of orientation & concealed movement in unknown terrain and observation.
Part of the training was dedicated to intense lectures on principles of close combat man-to-man techniques.
Once the training course finished part of company members visited  the birthplace of Jan Kubis in Dolni Vilemovice and paid their respects to soldiers of Anthropoid, Out Distance, Silver A drops who laid down their lives in the uneven fight against the Nazis after the successful assassination of R. Heydrich in 1942.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky