Rok 2020 - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Slavnostní nástup k výročí založení praporu


Dne 27. listopadu se při příležitosti 17letého výročí založení našeho praporu konal slavnostní nástup. Letos netradičně, v rouškách a ve skromnějším počtu, tak odrážel situaci, které nyní čelíme.  Jak sám velitel útvaru pplk. gšt. Ing. Hriník při svém proslovu předeslal, ani nadcházející rok nebude snadný. Věříme však, že i v příštím roce budeme úspěšně plnit úkoly a zvládat výzvy, které se před nás postaví, přinejmenším stejně dobře jako doposud. Právě kvalitu naší práce ocenil ve své řeči i jeden z čestných hostů plk. gšt. Ing. Andráško, velitel 53. pluku průzkumu a elektronického boje.

Během nástupu byla také řadě příslušníků praporu udělena ocenění a vyznamenání. Došlo však i na loučení s těmi, kteří odcházejí. Jedním z nich byl i zástupce velitele 53. pluku, plk. gšt. Ing. Sabela, dřívější velitel 102. průzkumného praporu, který do nového roku vkročí už bez uniformy. Rádi bychom mu tak popřáli v jeho nové životní etapě mnoho úspěchů.

Po skončení slavnostního nástupu se hlavní funkcionáři praporu spolu s čestnými hosty odebrali na pietní místo, aby tichou vzpomínkou a květinami uctili památku našich kamarádů a kolegů, kteří již nejsou mezi námi.

Plně doufáme, že další nástup k výročí založení praporu proběhne už bez roušek a ve větším počtu a že úspěšně překonáme nebezpečí pandemie, která bezesporu ovlivňuje životy a zdraví nás všech.


Fotografie z nástupu si můžete prohlédnout
zde.


Den válečných veteránů - 11. listopad

Vlajky, kytice, vlčí máky. A také pocta, respekt a tiché vzpomínky. Vzdáváme hold všem, kteří bojovali, padli nebo zemřeli ve službě své zemi, jejich odvaze, obětavosti a každodennímu hrdinství.
102. průzkumný prapor s úctou všem, kteří nesou břemeno válek.


  


Přivítání nového kaplana

Ve čtvrtek 1. 10. velitel 102. průzkumného praporu na naší Expozici oficiálně přivítal npor. B. F. - našeho nového kaplana. Spolu s předáním nášivky praporu a symbolů hodnosti nadporučíka mu popřál hodně úspěchů v novém působišti a dostatek sil a entuziasmu v profesi vojenského kaplana a důstojníka AČR.
Výběrové řízení k rotě hloubkového průzkumuVýběrové řízení k rotě HUMINTVážení přátelé, fanoušci, podporovatelé,


my příslušníci 102. pzpr vás chceme všechny ubezpečit a ujistit, že jsme připraveni plnit (a také plníme) úkoly dle potřeb České republiky. Nejen vám všem, kteří čtete tyto stránky, chceme poděkovat za jakoukoliv podporu. Především díky, když stojíme v první linii společně s Policií ČR, Celní správou, či zdravotníky, že na nás myslíte a podporujete nás. Děkujeme vám za vaši pomoc a dary, kterými nám ulehčujete službu. Jde o roušky, které jsme dostaly darem a to jak od firem, tak od jednotlivců, či nabídky praktických řešení našich problémů při plnění úkolu. Jsme za to velmi vděčni. Naší snahou je být v této nelehké době na místech, kde je toho potřeba. A vy svojí dobrou vůlí nás přesvědčujete o tom, že být vojákem a sloužit v AČR má smysl.
Jsme si plně vědomi toho, že situace lidí kolem nás není vždy jednoduchá, mnohdy je o hodně horší, než bývala před pandemií. Chceme Vám tedy všem poslat vzkaz a ujištění, že společně tuto situaci zvládneme. Motto našeho praporu je: „SPEM RETINE!“ („doufej“). Dnes více jak dříve jej potřebujeme a proto se tak i loučíme.
SPEM RETINE!, bude lépe…

                                                         příslušníci 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka
Nasazení na státní hraniciOd 25. března do 3. dubna byli  stodvojkaři  nasazeni na hraničních přechodech se Slovenskou republikou společně s PČR a Celní správou.
Na celkem čtyřech místech (Mosty u Jablunkova/Svrčinovec, Šance/Čadca-Milošová, dále Bílá/Klokočov a Bílá-Bumbálka/Makov) ve spolupráci s dalšími státními složkami kontrolovali oprávněnost vstupu občanů do ČR, či výjezdu z ČR. Prováděli kontrolu dokumentů, pomáhali řídit dopravu, či měřili teplotu všem osobám, pohybujícím se v tomto příhraničním prostoru. Po vystřídání budou v nejbližší době dalším prostorem činnosti hraniční přechody v severních Čechách.             Poděkování firmě FENIX protector

102. průzkumný prapor děkuje firmě FENIX Protector s.r.o.Rádi bychom ocenili přístup firmy FENIX Protector s.r.o.. Tato česká společnost zabývající se výrobou a vývojem vojenské výstroje dává přednost boji se šířením nákazy před vlastní produkcí a zdarma vybavila celý 102. průzkumný prapor rouškami v potisku vz. 95. Pomoci firmy FENIX Protector s.r.o. si skutečně vážíme, zvláště když víme, že tímto, v dnešní době potřebným, a navíc zdařilým a velmi kvalitním výrobkem v krátkém čase nahradila různé ručně vytvořené roušky nejen u nás, ale také u jiných útvarů.

Za podporu děkujeme a přejeme zasloužený úspěch v podnikání.Výběrové řízení k ROTĚ AKTIVNÍCH ZÁLOH

Pozor! Z důvodu epidemiologických opatření bylo výběrové řízení odloženo nový
termín bude oznámen na webu a FB!Výběrové řízení k rotě hloubkového průzkumu102. průzkumný prapor přeje vše nejlepší do nového roku
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky