dod,-dd-2019 - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články

Den otevřených dveří 2019

Ve čtvrtek 30. května proběhl na prostějovském letišti DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 102.pzpr a VP Olomouc a Dětský den pro příslušníky 102. pzpr. Akce měla nabitý program, který přilákal bezmála 2300 lidí. Zejména žáci prostějovských a okolních škol tak měli možnost se dozvědět, co a jak dělá průzkumný prapor, či jak pracuje a čím disponuje Vojenská policie, která se s námi na tomto dni podílela.

Celý program zahájil velitel 102.pzpr za podpory velitele posádky a velitele VP Olomouc. Po jeho slovech následovala ukázka bojového systému MUSADO MCS určeného pro výcvik ozbrojených složek. Následně předvedli příslušníci průzkumné roty ukázkově bleskový přepad. Návštěvníci mohli na vlastní oči vidět činnost průzkumné skupiny při plnění modelového úkolu. Vybuchující technika, dým a notná dávka střelby z automatických zbraní.

Velkou pozornost si po desáté hodině vysloužila ukázka výcviku služebních psů Vojenské policie. Přítomní mohli vidět, jak probíhá trénink poslušnosti. Samotná ukázka trvala asi patnáct minut, v nichž psovod ukázal několik povelů, aby následně společně provedli několik zákroků na ‚pachateli
v ochranném obleku. Mezitím měli hosté možnost prohlédnout si vojenský vrtulník W-3A Sokol, který byl k dispozici, aby se následně, po nízkém přeletu 2 stíhačů JAS-39 Gripen z letecké základny Čáslav, vznesl s výsadkáři. Ti provedli v prostoru letiště výsadek s padáky typu křídlo. Poslední ukázkou programu byl útok na chráněnou osobu.

V odpoledních hodinách byl program zaměřen na rodiny našich příslušníků. Byla zde připravena spousta soutěží a her. Mimo jiné nafukovací hrad se skluzavkou a střelba z airsoftových zbraní.

Během celého dne byla na volném prostranství k vidění různá technika, speciální materiál i zbraně, s nimiž naši průzkumníci, či příslušníci VP Olomouc pracují. Nesmíme zapomenout na BVP-2, které vyčlenil 72. mpr.


Děkujeme všem za spolupráci.

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky