Rok 2013 - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Soutěž PzH

5. ročník Soutěže průzkumných hlídek


Ve dnech 26. až 29. srpna 2013
proběhne v areálu barákového tábora Potštát a ve Vojenském újezdu Libavá V. ročník Soutěže průzkumných hlídek Velitele 102. průzkumného praporu.

Příslušníci průzkumného praporu dislokovaného v posádce Prostějov ve spolupráci s občanským sdružením Červené barety připravili pro příslušníky Armády České republiky náročný čtyřetapový závod. Cílem soutěže je prověřit praktické a teoretické dovednosti jednotlivých průzkumných hlídek při plnění úkolů, přibližujících se reálné situaci při zasazení průzkumných orgánů.

V pátém ročníku soutěže poměří své síly 19 družstev. Vedle průzkumníků 102. průzkumného praporu a družstva aktivních záloh budou dále zastoupeny týmy 4.brn, 7.mb, 13.db, 15.žb a Univerzity Obrany. Pod taktickým námětem budou soutěžící plnit 14 disciplín, mimo jiné noční orientační přesun, dohledání a vyproštění materiálu shozeného na padáku, vojensko-praktické lezení nebo denní a noční střelby z útočné pušky CZ 805 BREN A2 a pistole vz 75 PHANTOM.

Čtyřčlenné hlídky překonají v průběhu čtyř dnů více jak 90 km zalesněným terénem s nesenou výzbrojí, výstrojí a stravou o váze nejméně 20 kg. Tento náročný závod vyžaduje značnou fyzickou zdatnost a psychickou odolnost a současně umožní porovnat znalosti, schopnosti, dovednosti a sladěnost týmů napříč součástmi AČR.

Ve čtvrtek dne 29. srpna 2013 od 09.45 hodin proběhne Návštěvní den za účasti 1. zástupce náčelníka generálního štábu generálmajora Miroslava Žižky, Velitele pozemních sil generálmajora Jána Gurníka, velitelů brigád a praporů a dalších významných hostů. Velitel 102. průzkumného praporu podplukovník René Sabela seznámí přítomné s průběhem celého závodu a hosté tak budou moci shlédnout činnost soutěžících v závěrečných disciplínách poslední etapy a závěrečný finiš jednotlivých týmů. Při slavnostním vyhodnocení výsledků V. ročníku Soutěže průzkumných hlídek budou Ti nejlepší oceněni věcnými dary, které do soutěže přislíbili Česká pojišťovna a.s., Česká zbrojovka a.s., Meopta Systems s.r.o., Mechanika a.s., Českomoravská a.s., František Vlach Hostinec u veterána, PRAGA-Export s.r.o., Pramacom - HT s.r.o., S.P.M. Liberec s.r.o., REDO s.r.o. a Milada Zajícová Sladký sen.

Autor: npor. Mgr. Kateřina Ramil

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky