28. říjen u 102. průzkumného praporu - 102. průzkumný prapor Prostějov

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Články


28. říjen u 102. průzkumného praporu

Dne 26. října 2012 si vojáci a občanští zaměstnanci 102. průzkumného praporu generála Karla Palečka v posádce Prostějov připomenuli 94. výročí vzniku samostatného československého státu.

Na slavnostním nástupu vyhlásil zástupce náčelníka štábu kapitán Karel Michenka Rozkaz ministra obrany k tomuto významnému výročí a v krátkosti zazněly historické souvislosti, které předcházely vzniku československého státu.  
Další část slavnostního nástupu byla věnována udělení certifikátů deklarujících třídnost I., II. a III. stupně operátorům bezpilotního průzkumného prostředku RAVEN. Jedná se o historicky první udělení třídností operátorům tohoto prostředku v Armádě České republiky. Operátoři byli v rámci třídních zkoušek přezkoušeni z teoretické i praktické části a podle zkušeností s plánováním a vyhodnocováním letů získaných v zahraničních operacích nebo při cvičeních na území České republiky dosáhli na jednotlivé kategorie. Třídnost prvního stupně byla udělena rotnému Králičkovi. Třídnost druhého stupně byla udělena četaři Dúbravovi, rotnému Hudci a rotnému Kolářovi. A na první nejvyšší stupeň dosáhli svými zkušenostmi četař Buřt, četař Fellinger, četař Pořízka, četař Komárek, rotný Řehulka a nadrotmistr Siegel.
V závěru nástupu zastupující náčelník štábu vyhodnotil uplynulé období a seznámil příslušníky útvaru s úkoly na měsíc listopad.
Další oslavy 94. výročí vzniku samostatného československého státu budou u 102. průzkumného praporu probíhat společně s 53. brigádou průzkumu a elektronického boje a 532. praporem elektronického boje dne 29. října 2012 v prostorách památníku 2. světové války na Hrabyni.


Autor: poručice Kateřina Ramil

Foto:
svobodník Roman Štarha


 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky